Sportovní aktivity

Lyžování

Náš zámek leží uprostřed kopcovité Vysočiny, takže sjezdovek najdete v okolí mnoho. Můžete vyrazit do ski areálu Šacberk (13 km), Čeřínek (33 km), Luka nad Jihlavou (27 km), Křemešník u Pelhřimova (26 km), Vysoká (18 km), Melechov (38 km), Kadlečák u Světlé nad Sázavou (29 km) nebo do vzdálenějšího lyžařského střediska v Novém Městě na Moravě (58 km)

Běžkování

Stopy pro běžkaře jsou ve ski areálu Šacberk (20 km) nebo v okolí Humpolce (12 km). Výborné běžkařské tratě jsou ve vzdálenějším lyžařském středisku v Novém Městě na Moravě (58 km).

Bruslení

Za mrazivého počasí si výborně zabruslíte na Úsobském rybníce. Na bruslích vyjedete téměř rovnou ze zámku. Další možností je zimní stadion v Jihlavě (18 km), Havlíčkově Brodě (15 km) nebo v Humpolci (12 km).

Lezecké aktivity

Lezecké stěny v Havlíčkově Brodě (15 km), v Jihlavě (18 km), vzdálenější přírodní lezecký terén Devět Skal (60 km) a u Vírské přehrady (80 km), kde je v zimě vytvořena lezecká ledová stěna.

Lanová centra

Křemešník u Pelhřimova (26 km), Humpolec (12 km) 

Turistika a Nordic Walking 

Severská chůze neboli chůze s holemi je velmi populární a zdraví prospěšná aktivita, ke které potřebujete jen dvě hole a vhodný terén. Toho najdete ve zdejší kopcovité krajině spoustu. Všechny trasy uvedené v tipech pro cyklistiku a běhání jsou zároveň vhodné pro turistiku a nordic walking.

Jízda na koni

Koní je v okolí zámku spousta, navštívit můžete třeba rodinnou farmu Brodinových v Úhořilce (4 km), jízdárnu ve Štokách (7 km), v Petrovicích (4 km), ve Skorkově (3 km) nebo ve Vysoké (18 km). 

Vodáci

Stvořidla, nádherný úsek řeky Sázavy poblíž Ledče nad Sázavou, jsou ideálním místem pro nadšené vodáky. Lodě je možné zapůjčit v Ledči kousek od náměstí.