Historie a současnost zámku

Zámek Úsobí je výjimečný tím, že se můžete posadit do historického křesla, vyspat se v historické posteli, prolistovat si sto let starou knížku nebo časopis, přenést se do dávných dob 18. století a strávit pobyt pobyt v zámeckém apartmánu.

Zámek byl ze stavu ruiny opraven do dnešní podoby vlastními silami a prostředky rodiny Polákových. Můžete si vychutnat prohlídku zámku s majitelem a určitě Vás upoutá nejen bohatá historie zámku, ale i příběh o znovuzrození této krásné památky.

Zámek, který byl původně opravován jako rodinné sídlo, je v současné době téměř celý otevřen pro širokou veřejnost k různým účelům a příležitostem, ať už jsou to koncerty, svatby, křtiny, ubytování, oslavy apod.

Nabízíme...

Zámek nabízí 4 prostorné apartmány. V každém z nich najdete salónek, ložnici a vlastní sociální zařízení. Jeden z apartmánů disponuje dvěma ložnicemi a malou kuchyní.

Součástí zámku je také Šenk u Bílé paní, uzavřené nádvoří s posezením, Rytířský a Erbovní sál pro 120 osob a zámecká kaple. Dále je k dispozici francouzský park s výhledem na zámek. Ničím nerušený odpočinek si můžete dopřát ve vířivce nebo při masáži.

Pobyt na zámku můžete ztrávit aktivně a poznat tak krásy okolí. Na své si přijdou milovníci přírody, sportovci i obdivovatelé historie. Přijeďte relaxovat, načerpat sílu z okolní přírody, zasportovat si, prohlédnout zajímavé památky jako hrad Lipnice, Jihlavské podzemí, zříceninu hradu Orlík nebo zámek Telč. Sportovcům nabídne velké množství cyklotras a turistických tras. Pro lyžaře a cyklisty je k dispozici úschova jízdních kol a lyží v prostoru zámku.

Naše poloha

Jsme přesně v polovině cesty mezi Prahou a Brnem, 3 km od sjezdu 104 z dálnice D1. Zámek Úsobí se nachází v samém srdci Vysočiny, jen kousek od krásných měst s bohatou historií - Jihlavy, Havlíčkova Brodu a Humpolce.

Virtuální prohlídka kaple

Zámek z ptačí perspektivy