O zámku Úsobí
Historie a současnost zámku

U nás budete historické prostředí nejen obdivovat, ale reálně užívat při každodenních činnostech. Zámek Úsobí je výjimečný tím, že se můžete posadit do historického křesla, vyspat se v historické posteli, prolistovat si sto let starou knížku nebo časopis, přenést se do dávných dob 18. století a strávit pobyt v zámeckém prostředí.

Zámek byl ze stavu ruiny opraven do dnešní podoby vlastními silami a prostředky rodiny Polákových. Můžete si vychutnat prohlídku zámku s majitelem a určitě Vás upoutá nejen bohatá historie zámku, ale i příběh o znovuzrození této krásné památky.

Zámek, který byl původně opravován jako rodinné sídlo, je v současné době téměř celý otevřen pro širokou veřejnost k různým účelům a příležitostem, ať už jsou to koncerty, svatby, křtiny, ubytování, oslavy apod.

Nabízíme...

Zámek je ideálním místem pro páry, rodiny s dětmi, firmy i různě velké skupiny přátel, cyklistů, turistů, kolegů... Ubytuje se u nás pohodlně až 45 osob.

Máme pro Vás 4 prostorné apartmány a 4 pokoje. V každém apartmánu najdete salónek, ložnici a vlastní sociální zařízení. Jeden z apartmánů disponuje dvěma ložnicemi a malou kuchyní. Pokoje mají vlastní WC a umyvadlo, dva pokoje také vlastní sprchu. Další společná sprcha je k dispozici na chodbě.

Pro firemní, kulturní, společenské i soukromé akce je k dispozici Rytířský a Erbovní sál pro 120 osob, francouzský a anglický park s výhledem na zámek a Šenk u Bílé paní s posezením na uzavřeném nádvoří.

Součástí zámku je také zámecká kaple. Ničím nerušený odpočinek si můžete dopřát ve vířivce nebo při masáži.

Pobyt na zámku můžete strávit aktivně a poznat tak krásy okolí. Na své si přijdou milovníci přírody, sportovci i obdivovatelé historie. Přijeďte relaxovat, načerpat sílu z okolní přírody, zasportovat si, prohlédnout zajímavé památky jako hrad Lipnice, Jihlavské podzemí, zříceninu hradu Orlík nebo zámek Telč. Sportovcům nabídneme velké množství cyklotras a turistických tras. Pro lyžaře a cyklisty je k dispozici úschova jízdních kol a lyží v prostoru zámku.

Naše poloha

Jsme přesně v polovině cesty mezi Prahou a Brnem, 3 km od sjezdu 104 z dálnice D1. Zámek Úsobí se nachází v samém srdci Vysočiny, jen kousek od krásných měst s bohatou historií - Jihlavy, Havlíčkova Brodu a Humpolce.

Virtuální prohlídka zámku

Zámek z ptačí perspektivy